Stavební pozemky. Investice, která se dlouhodobě vyplatí
14. 12. 2018
i se nad tímto sdělením, zjistíme, že z pohledu dlouhodobých investic se jeví koupě pozemků za účelem dalšího prodeje stále jako velmi výhodná. Pro mnohé kupující nejsou ovšem pozemky pouze místem pro výstavbu, ale také dlouhodobou investicí. 
Celý článek
Apartmány na horách či u moře. Relaxace i investice
11. 12. 2018
Není to až zas tak dávno, kdy byla koupě nemovitosti v zahraničí pro našince pouhým snem. Doba se mění a s ní i úvahy nad stylem našeho bydlení. Pro někoho je koupě chaty na Šumavě stejně tak fádní záležitostí jako pro jiného pořízení nemovitosti v zahraničí. 
Celý článek
5 nejčastějších chyb při prodeji nemovitosti
8. 12. 2018
Pokud se někdo rozhoduje pro prodej nemovitosti, tak ji většinou plánuje prodat za nejvyšší cenu, současně by byl zajisté rád, kdyby zvládl celou transakci co rychleji. Pokud jsou ovšem jednání ve spěchu, nemusí být všechna rozhodnutí správná. 
Celý článek
Byty v ČR nadále zdražují. Co může otočit vývoj cen opačným směrem?
3. 12. 2018
Mohlo by se zdát, že se nová pravidla České národní banky, zpřísňující přístup k externímu financování bydlení, podepíší na zastavení růstu cen nemovitostí. Aktuální data portálů realityčechy.cz a realitymorava.cz ovšem ukazují, že se vzestup cen nezastavil. 
Celý článek
Poptávka po úvěrech na bydlení v říjnu překonala všechny rekordy
26. 11. 2018
Bydlet ve vlastním rodinném domě či bytě je pro Čechy stále důležité. Vlastnickému bydlení dávají stále přednost před bydlením v nájmech. A to i za cenu nutnosti zadlužení, mnohdy v délce desítek let. 
Celý článek
Dostupnost bydlení se opět zhoršila. Ceny bytů poprvé vystoupaly nad 3 miliony
21. 11. 2018
Průměrná nabídková cena bytů v říjnu vystoupala na 3,03 mil. Kč, což se stalo poprvé v historii. Největší růst v tuto chvíli vykazuje Ústecký kraj, kde ceny bytů rostou podle statistik portálu RealityČechy.cz meziročně o 32 procent. 
Celý článek
Koupě nemovitosti v exekuci. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody
20. 11. 2018
Jak jsme si již uvedli v předchozích článcích, počet nově zahájených exekucí v České republice narůstá ročně o desítky procent. Aktuálně se vede více jak 4,6 milionu exekučních řízení. 
Celý článek
Úrokové sazby hypotečních úvěrů nadále rostou
18. 11. 2018
Sazby úvěrů na bydlení, stejně jako ceny nemovitostí, výrazně rostou, což má za následek zhoršující se dostupnost vlastnického bydlení. Dostupnosti bydlení neprospívají ani nová pravidla České národní banky pro posuzování žádostí o úvěr, které začaly platit od letošního října. 
Celý článek
Koupě nemovitosti v exekuci. Jaké jsou možnosti koupě a prodeje?
14. 11. 2018
Realitní transakce jsou složitější. Mnozí se bez služeb makléřů neobejdou
12. 11. 2018
Realitní kanceláře se staly po roce 1989 nedílnou součástí českého trhu s nemovitostmi. Mnoho lidí díky práci realitních makléřů prodalo či koupilo svou nemovitost. V době velké poptávky po bydlení ovšem mnoho prodávajících uvažuje nad prodejem svého rodinného domu, bytu či pozemku bez účasti realitní kanceláře. 
Celý článek
Koupě nemovitosti v exekuci. Jak si ověřit, zdali je nemovitost ohrožena exekucí?
9. 11. 2018
Uspěchaná doba s sebou nese řadu negativ. Jedno z nich představuje počet nově zahájených exekucí v České republice narůstajících ročně o desítky procent. Aktuálně se vede více jak 4,6 milionu exekučních řízení. S ohledem na tento fakt se tak stále častěji ke koupi inzerují nemovitosti jimi zatížené. 
Celý článek
Platnost zákona o regulaci realitních makléřů se opět posouvá
8. 11. 2018
První článek věnovaný přípravě nového zákona, který by měl přenést realitní činnost z volné činnosti na vázanou, jsme publikovali již 31. 3. 2011. Dokonce byl tehdy zmíněn termín předložení této změny, a to do jednoho roku. Jenže vše je nakonec jinak. 
Celý článek
Cena nového bytu 100 000 Kč za metr čtvereční? V Praze nic neobvyklého
6. 11. 2018
Poptávka po nemovitostech není již tak silná, jako v první polovině letošního roku. To ale neznamená, že by měly začít ceny bydlení ihned klesat. Největším problémem, se kterým se stále kupující setkávají, je nedostatečná nabídka volných bytů k prodeji. 
Celý článek
Průměrná cena dvoupokojového bytu se poprvé v historii dostala nad 2 mil Kč
5. 11. 2018
Ceny nemovitostí v České republice zatím nikdy nebyly vyšší než nyní. Ani před začátkem recese, na jaře 2008, nebyly ceny bydlení tak vysoko jako v těchto měsících. 
Celý článek
ČNB počtvrté v řadě zvýšila sazby. Hypotéky podraží
1. 11. 2018
ČNB ve čtvrtek nejspíše opět zvýší sazby. Co to udělá s cenami hypoték?
30. 10. 2018
Již tento čtvrtek bude bankovní rada České národní banky opět rozhodovat o sazbách. Očekává se další navýšení sazeb. 
Celý článek
Po Praze, Ostravě a Olomouci zpomaluje růst cen bytů také v Brně
29. 10. 2018
Nedostatek volných stavebních pozemků, nedořešený územní plán a velká poptávka po vlastním bydlení se již několik let podepisují na rostoucích cenách brněnských nemovitostí. 
Celý článek
V Praze se prodalo ve 3. čtvrtletí 1035 bytů, nejméně za šest let
23. 10. 2018
Pražský trh s novými byty dlouhodobě nenabízí tolik volných nemovitostí, kolik by bylo potřeba. Jednou z příčin je podle developerských společností zdlouhavé povolovací řízení. Ve třetím čtvrtletí se v Praze prodalo 1035 nových bytů, což je nejméně od roku 2012.V meziročním srovnání došlo k poklesu o 17,4 procenta. 
Celý článek
Sen o vlastním bydlení se vzdaluje
22. 10. 2018
Pořídit si vlastní bydlení je kvůli růstu cen nemovitostí a nyní i dalšímu růstu úrokových sazeb čím dál těžší. Navíc od října začne platit nové doporučení ČNB ohledně posuzování příjmu žadatelů o úvěr. 
Celý článek
Obava z nových pravidel nahnala lidi do bank. Hypotéky v září lámaly rekordy
17. 10. 2018
O tom, že čekají na žadatele o hypotéky na podzim letošního roku nové podmínky, jsme informovali několikrát. Mnoho zájemců ovšem chtělo sjednat úvěr na bydlení ještě za starých podmínek. Od října totiž začaly platit nová doporučení ČNB ohledně posuzování příjmů žadatelů o úvěr. Banky a stavební spořitelny v září poskytly úvěry za 27,1 mld. 
Celý článek
U investic do nemovitostí je opatrnost na místě
15. 10. 2018
Ve Zlíně je nedostatek nových bytů. Ceny nemovitostí stagnují
10. 10. 2018
Stejně jako ve Frýdku-Místku, Olomouci či Hradci Králové, i ve Zlíně se dostaly ceny nemovitostí aktuálně na své maximum. Mnozí kupující již nejsou ochotni akceptovat současné ceny a vyčkávají s nákupem na pozdější dobu. 
Celý článek
Rodinný realitní makléř. Proč se s ním v Česku setkáváme tak málo?
8. 10. 2018
Horší dostupnost bydlení zastavuje růst cen nemovitostí na Ostravsku
27. 09. 2018
Před půl rokem jsme přinesli informace o zastavení růstu cen nemovitostí na severu Čech a Moravy. Po půl roce se potvrzuje, že byly odhady realitních makléřů správné. Vše nasvědčuje tomu, že ceny bydlení v těchto oblastech dosáhly zatím svého stropu. 
Celý článek
ČNB zvýšila sazby. Jak se to projeví u hypoték?
26. 09. 2018
Bankovní rada ČNB na svém dnešním zasedání podle všech předpokladů zvýšila dvoutýdenní repo sazbu o 25 bazických bodů na 1,50 %. Současně rozhodla o zvýšení lombardní sazby na 2,50 % a diskontní sazby na 0,50 %. 
Celý článek
Zpřísnění pravidel pro poskytování úvěrů se blíží
25. 09. 2018
Srpnové výsledky bank a stavebních spořitelen jsou venku. O úvěry na bydlení je takový zájem, že překračuje i loňská maxima. Jedním z důvodů je rychle se blížící zpřísnění pravidel pro posuzování příjmů žadatelů o úvěr. 
Celý článek
Reality Olomouc: Růst cen bytů se zastavil, chybí stavební pozemky
19. 09. 2018
Pokud vás zajímá, jak se daří realitnímu trhu v daném městě, mnohdy postačí procházka po jeho centru. Jsou-li obchodní prostory obsazené a kavárny plné, tak bývá většinou vše v pořádku. 
Celý článek
Pomalejší povolování staveb zdražuje pražské byty, potvrdila studie CETA
18. 09. 2018
Výstavba bytových domů bývá realizována ve většině případů za mnohem kratší dobu, než povolovací řízení. Čím delší je doba schvalování nových projektů, tím pomaleji mohou developerské společnosti reagovat na aktuální poptávku po bydlení. Vyřízení jednoho projektu v Praze trvá průměrně 7 let, v Belgii se to samé dá stihnout za půl roku. 
Celý článek
Velké srovnání cen bytů v letech 2008-2018. Jak je na tom vaše město?
17. 09. 2018
Realitní servery realitycechy.cz a realitymorava.cz začaly 1. 9. 2008 monitorovat vývoj cen bytů v České republice. 
Celý článek
Ceny bytů v Hradci Králové přestaly růst, odborníci očekávají korekci
10. 09. 2018
Koupit si byt, nebo raději ještě chvíli počkat? Otázka, kterou si pokládají nejen obyvatelé Hradce Králové, ale i dalších českých měst. Ceny nemovitostí se dostaly na své desetileté minimum v polovině roku 2014 a od té doby byly na vzestupu. 
Celý článek
Sazby hypoték opět na vzestupu. Ale ne u všech bank
4. 09. 2018
Druhý prázdninový měsíc přinesl další zvýšení úroků hypotečních úvěrů. V srpnu se pro zvýšení sazeb rozhodlo celkem pět bankovních domů. V tomto týdnu se přidala také Komerční banka. Naopak Air Bank sazby upravila směrem dolů. 
Celý článek
Ceny bytů na Slovensku před zpřísněním podmínek hypoték vzrostly. Bude stejná situace i u nás?
29. 08. 2018
Tak jako v České republice, i na Slovensku došlo za posledních pět let k výraznému růstu cen nemovitostí. Jen za 2. čtvrtletí letošního roku došlo k meziročnímu navýšení cen o 8,2 %. 
Celý článek
Jak postupovat při nákupu bytu na investici a zbytečně nechybovat
27. 08. 2018
Reality patří dlouhodobě k vyhledávaným investicím nejen velkých, ale i drobných investorů. Když v roce 1943 Abraham Maslow definoval hierarchii lidských potřeb, tak potřebu bezpečí, umístil hned na druhé místo své pětistupňové pyramidy. 
Celý článek
Růst cen realit zpomaluje. Jde o klid před bouří?
22. 08. 2018
Příští měsíc to bude přesně deset let, kdy došlo k silnému otřesu amerického trhu s hypotékami, který se následně přenesl i do evropských zemí. Dopady případné recese byly původně mnohými označovány jako bezpředmětné, ale opak se stal pravou. Americký bankovní sektor byl natolik otřesen, že se obavy přenesly také do evropských bank. 
Celý článek
Praze se vydělává na byt déle než ve Vídni či Berlíně
13. 08. 2018
O rostoucích cenách bytů nejen v Praze, ale v ostatních českých městech, toho již bylo napsáno mnohé. Vysoká poptávka po vlastním bydlení a malá výstavba bytů, až na pár výjimek, se týká de facto všech měst. Koupit nový byt v Praze či Brně aktuálně znamená počítat s vysokou cenou a malým výběrem. Pro kupující nic optimistického. 
Celý článek
Zvýšily se úroky hypoték po změně sazeb ČNB?
8. 08. 2018
Realitní trh je velmi citlivý na výši úrokových sazeb úvěrů na bydlení. Česká národní banka (ČNB) dva měsíce po sobě rozhodla o zvýšení sazeb, které by se měly promítnout do cen hypoték. Mnoho kupujících tak v těchto dnech spěchá s vyřízením hypotéky, popřípadě se snaží sjednat co nejdelší dobu fixace. 
Celý článek
Co je dobré nepodcenit při prohlídce nemovitosti
6. 08. 2018
Pořízení vlastního bydlení, ať už rodinného domu či bytu, patří k největším životním investicím. Bohužel, prohlídka vybrané reality proběhne většinou ve značném spěchu. Velkou měrou se na tom podílí současná situace, kdy převyšuje poptávka nad nabídkou. 
Celý článek
ČNB po měsíci opět zvyšuje sazby. Bydlení se může prodražit
2. 08. 2018
Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání zvýšila dvoutýdenní repo sazbu na 1,25 %. Současně rozhodla o zvýšení lombardní sazby na 2,25 % a diskontní sazby na 0,25 %. Nově stanovené úrokové sazby jsou platné od 3. srpna 2018. 
Celý článek
Objem úvěrů na bydlení klesl v 1. pololetí o 8 miliard
31. 07. 2018
Banky a stavební spořitelny v červnu poskytly úvěry na bydlení za 26,5 miliard korun. Zatímco spořitelnám se daří meziročně růst, hypoteční banky v pololetí zaostávají za loňskými výsledky o 14 miliard. Jak to bude dál?Banky v červnu poskytly 9030 hypotečních úvěrů v celkovém objemu 19,380 mld. Kč. 
Celý článek
Novostavby Brno: Růst cen bytů se zastavil. Alespoň na chvíli
30. 07. 2018
.7.2018 – Ceny bytů na prodej v Brně rostou od roku 2012. Velká poptávka a malá nabídka učinila Brno jedním z měst, ve kterých rostly ceny bytů posledních 6 let nejrychleji. Z dat portálu realitymorava.cz vyplývá, že bylo možné v červenci 2012 pořídit v Brně průměrný byt 2+1 za 2 089 995 Kč. 
Celý článek
Developeři prodali v Praze o pětinu bytů méně
24. 07. 2018
Klesající tendence na pražském trhu s novými byty zatím pokračuje. Meziroční pokles za první pololetí letošního roku činí 19 procent, což odpovídá 2 452 prodaných bytů. Letošní rok tedy zatím není pro developery příliš optimistický. Za prvních 6 měsíců loňského roku přitom developeři v Praze prodali celkem 3 027 nových bytů. 
Celý článek
Jak by měla vypadat úspěšná inzerce nemovitosti?
19. 07. 2018
Mezi inzercí a kvalitní prezentací nemovitosti je velký rozdíl. Většina realitních makléřů dává zpravidla mnohem větší důraz na to, jak klienta získat, než jakým způsobem následně prezentovat jeho nemovitost potencionálním zájemcům. 
Celý článek
Hypoteční banky bojují o tržní podíly. Začnou hypotéky zlevňovat?
16. 07. 2018
České banky poskytující hypotéky stojí na rozcestí. Zvýšení sazeb ČNB a opětovný růst sazeb na mezibankovním trhu by měl dle předchozích zkušeností předznamenat i postupné zvyšování hypotečních sazeb. Jenže zatím to tak není a sazby u některých bank dokonce klesají. 
Celý článek
Odjíždíte na dovolenou? Nezapomeňte zabezpečit vaši nemovitost
12. 07. 2018
V období prázdnin směřují tisíce rodin na dovolenou. Ať už jedou do zahraničí, nebo zůstanou v Česku, zapomínat by neměli na zabezpečení domácnosti po dobu své nepřítomnosti. Právě v letních měsících totiž dochází ke zvýšenému počtu vloupání nejen do bytů, ale i rodinných domů. 
Celý článek
Jak získat hypotéku na bydlení?
10. 07. 2018
Uvažujete o nákupu vlastní nemovitosti a nemáte našetřený potřebný obnos? Tak pravděpodobně přemýšlíte, jak získat hypotéku. Existují dvě nejčastější cesty, kterými se můžete vydat. 
Celý článek
Zájem o hypotéky na pořízení nemovitostí poklesl
3. 07. 2018
Hypoteční trh zaznamenal v květnu výrazný meziroční i meziměsíční pokles. Daří se však stavebním spořitelnám, jejichž produkce meziročně vzrostla o 20 %. Co je důvodem těchto změn?V květnu bylo podle dat serveru hypoindex.cz poskytnuto 7819 hypotečních úvěrů, což je o 24,3 % méně, než v loňském roce. 
Celý článek
Ceny bytů: Ve kterých městech zdražily byty na prodej za rok nejvíce?
2. 07. 2018
Poptávka po vlastním bydlení neklesá ani v letošním roce, přísnějším podmínkám pro získání hypotečních úvěrů navzdory. 
Celý článek
ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu. Může to ovlivnit ceny hypoték
27. 06. 2018
Česká národní banka (ČNB) opět zvedla úrokové sazby. Základní sazba se zvýšila na 1 %. Stejně jako u minulých zvýšení i tentokrát je velká pravděpodobnost, že se dnešní navýšení o 0,25 % propíše do sazeb hypotečních úvěrů. Pro zájemce o vlastní bydlení je o další negativní zprávu v tomto měsíci. Dne 12. 
Celý článek
Daň z nabytí nemovitosti. Nebylo by lepší ji zrušit?
25. 06. 2018
Daň z nabytí movitých věcí, stále ještě známá spíše pod původním názvem daň z převodu nemovitosti, se odvádí z úplatných převodů nemovitostí. Aktuální výše daně činí 4 % a hradí jí nabyvatel (kupující). 
Celý článek
Češi preferují vlastní bydlení. Změní na tom něco nová omezení ČNB?
19. 06. 2018
Česká národní banka (ČNB) před týdnem oznámila zavedení dalších omezení v oblasti poskytování úvěrů. Získat půjčku na bydlení tak bude od 1. října 2018 opět o něco těžší. Úvěry na bydlení se dokonce mohou stát pro některé zájemce o koupi vlastní nemovitosti nedosažitelné. 
Celý článek
Získat hypotéku bude ještě těžší. ČNB zpřísnila podmínky
12. 06. 2018
Zrušení 100 % hypoték a snížení poměru zástavní hodnoty nemovitosti vůči úvěru (LTV). Ani jedno z těchto již realizovaných opatření očividně nepomohlo regulovat silnou poptávku po vlastním bydlení. 
Celý článek
Pronájem bytu nemusí být snadný. Jak zbytečně neriskovat?
11. 06. 2018
Pokud vlastníte byt, dům, či jinou nemovitost, a zvažujete její pronájem, vězte, že zákon i po novele stále více chrání nájemce a pronajímatel má hlavní oporu v dobře napsané nájemní smlouvě. 
Celý článek
Pražské novostavby zdražily od začátku roku o 7 procent
8. 06. 2018
Cenový apetit pražského rezidenčního trhu neskončil ani v novém roce, od jeho začátku zdražily nové byty o dalších sedm procent. Metr čtvereční se tak prodává už za 91 897 korun, zatímco ještě na konci loňského roku činila průměrná cena 85 653 korun za metr čtvereční. 
Celý článek
Přísnější podmínky hypoték ochlazují poptávku po vlastním bydlení
5. 06. 2018
Český realitní trh výrazně ovlivňuje dostupnost hypotečních úvěrů a výše úrokových sazeb. Vyjednání úrokové sazby pod 2 % a možnost získání 100 % hypotéky se v letech 2013–2017 výrazně podepsaly na silné poptávce po vlastním bydlení. Nejlepší období pro nákup nemovitosti bylo léto roku 2013. 
Celý článek
90 procent klientů si bere hypotéku na 5 a více let
4. 06. 2018
Více než 90 % loni sjednaných hypoték mělo fixovanou sazbu na 5 a více let. Trend růstu popularity víceletých fixací je evidentní, a to nejen v České republice. 
Celý článek
Hypoték se poskytuje méně. Proč?
30. 05. 2018
Zájem o hypotéky oproti loňskému roku mírně opadl. Část poptávky místo bank nyní financují stavební spořitelny. Jak se bude trh vyvíjet v následujících měsících?V dubnu bylo podle dat serveru hypoindex.cz poskytnuto 7896 hypotečních úvěrů, což je o necelých 8 % méně než loni. 
Celý článek
Praha 5 a 9 v prodejích nových bytů kralují i letos
23. 05. 2018
Zájemci o nové bydlení v hlavním městě stále preferují dvě městské části – Prahu 9 a 5. Právě zde se dlouhodobě prodává nejvíce nových bytů a nejinak tomu je i letos. Třetí místo s odstupem drží Praha 10. Vyplývá to z podrobných statistik společnosti Ekospol, která pražský rezidenční trh dlouhodobě monitoruje. 
Celý článek
Potvrzeno, ceny bytů jsou vyšší než před krizí. Která kategorie zdražila nejvíce?
21. 05. 2018
Přesně před deseti lety vypadal trh s bydlením nejen u nás, ale i ve světě, téměř idylicky. Zájemců o bydlení bylo víc než dost, banky si pochvalovaly rostoucí zájem o hypotéky a realitní makléři měli víc práce se získáním nemovitosti do nabídky než s následným prodejem. 
Celý článek
Investoři nechtějí řešit správu nemovitostí. Využívají služeb profesionálů
17. 05. 2018
Koupit byt, vyhledat nájemníka, sepsat nájemní smlouvu, kontrolovat, jestli nájemné chodí včas, a čas od času zjistit, jestli je nemovitost v takovém stavu, v jakém byla předána. Tak přesně tohle chce řešit málokterý investor. 
Celý článek
Uvažujete o pořízení nemovitosti na hypotéku? Zbytečně neotálejte, podmínky mají zpřísnit
15. 05. 2018
Jestli zvažujete pořízení vlastního bydlení a nemáte naspořenou celou kupní cenu, tak si s vyřízením hypotéky raději pospěšte. Nejen, že ceny nemovitostí stále rostou, ale podmínky pro získání úvěrů na bydlení pravděpodobně zpřísní. 
Celý článek
Cesta k vlastnímu bydlení je nejtěžší za posledních devět let
14. 05. 2018
Příjmy českých domácností loni vzrostly téměř o 4 procenta. Přesto dostáhnout na vlastní bydlení je čím dál těžší. Čím to? Hlavními faktory, které ovlivňují dosažitelnost vlastního bydlení, jsou příjmy českých domácností, ceny nemovitostí a s ohledem na ceny nemovitostí i dostupnost a cena úvěrového financování. 
Celý článek
Bydlení na vysoké škole v nájmu, na kolejích, nebo raději ve vlastním bytě?
10. 05. 2018
Ne každý má to štěstí, že muže studovat vysokou školu natožpak v místě svého bydliště. Dostat se na školu je jedna věc, ale vyřešit bydlení zas druhá. První možností, která se po úspěšném přijetí nabízí, je bydlení na vysokoškolských kolejích. Hned další, která připadá v úvahu, je bydlení v pronajatém bytě. 
Celý článek
Je nemovitost na investici jistější než Bitcoin?
4. 05. 2018
Křivka vývoje cen nemovitostí v Česku má již delší dobu rostoucí směr a odborníci včetně České národní banky předpovídají jejich růst i pro další výhledová období. Maximálně očekávají zpomalení samotného tempa růstu. 
Celý článek
Na bydlení si lidé letos půjčili už 70 miliard
26. 04. 2018
Hypoték se letos sjednává méně. Stavebním spořitelnám se daří v objemu růst, v počtu ale také zpomalují. 
Celý článek
V Brně došly cenově dostupné novostavby
24. 04. 2018
Za první čtvrtletí letošního roku se v Brně prodalo jen 88 nových bytů, zájem byl především o dispozici 1+kk. Lidé vykoupili skoro všechny cenově dostupné byty v novostavbách a na trhu tak zůstávají jen ty dražší, které si nemůže dovolit každý. Více než polovina bytů, jež jsou teď v Brně v nabídce, stojí přes 3 850 000 korun. 
Celý článek
V Praze se letos prodalo o čtvrtinu nových bytů méně
18. 04. 2018
Pražský rezidenční trh zaznamenal pokles prodeje nových bytů. V prvním čtvrtletí letošního roku se prodej nových bytů v Praze propadl meziročně o 23 %, na 1160 bytů. Jde o druhé nejhorší čtvrtletí za posledních pět let. Vyplývá to z podrobných analýz společnosti Ekospol. 
Celý článek
Byt jako investice. Kdy je vhodný čas na nákup?
16. 04. 2018
Uvažovali jste někdy o pořízení nemovitosti za účelem následného pronájmu, nebo jako možnosti rychlého výdělku? Pak jste si určitě kladli otázku, kdy je dobré takové rozhodnutí učinit.Chci dlouhodobou investiciInvestice do nemovitostí za účelem dlouhodobých pronájmů není nic neobvyklého. 
Celý článek
Ceny bytů rostly v 1. čtvrtletí o 15 procent
12. 04. 2018
Největší meziroční nárůst nabídkových cen bytů vykazuje Olomoucký a Plzeňský kraj. Vzhledem k růstu cen nemovitostí a zdražování hypoték dochází k rapidnímu zhoršování dosažitelnosti vlastního bydlení. 
Celý článek
Růst hypotečních sazeb se nyní nejspíše zpomalí
8. 04. 2018
Březen přinesl další nárůst úrokových sazeb. Přitom na mezibankovním trhu sazby spíše klesají. Jaké jsou aktuální sazby hypotečních úvěrů a jaký bude jejich vývoj v nejbližších měsících?Hypoteční sazby se v březnu posunuly o další kus vzhůru. 
Celý článek
V některých městech lidé na vlastní bydlení již nedosáhnou
4. 04. 2018
Nejen severní Čechy, ale i sever Moravy patří k regionům, ve kterých jsou současné ceny nemovitostí na takových hodnotách, že začínají být pro některé zájemce nedostupnými. 
Celý článek
Byt jako investice. Vyplatí se koupě i při současných cenách?
28. 03. 2018
Ty tam jsou doby, kdy se vyplatilo vložit peníze na termínovaný vklad a těšit se na vyplacení úroků. Dokonce ani mnohá spoření nejsou nyní natolik výhodná, aby stálo za to takhle ukládat každý měsíc uspořené peníze. Stále více lidí tedy přichází do realitních kanceláří, a to nikoliv s nutností vyřešení bydlení, ale v rolích drobných investorů. 
Celý článek
Lidé si na bydlení půjčují čím dál víc
26. 03. 2018
Únorové výsledky bank a stavebních spořitelen jsou tu. Lidé si půjčují čím dál víc. Stavební spořitelny průměrnou výší úvěru poprvé v historii překonaly hranici 1 milionu. Celkově na účely bydlení banky a spořitelny letos rozpůjčovaly 43 miliard. 
Celý článek
Prodej bez realitky, nebo raději s ní?
19. 03. 2018
Byty se v průměru nabízejí za 2,78 mil. Kč. Loni to bylo o 400 000 korun méně
14. 03. 2018
Zatímco loni v únoru byla průměrná nabídková cena bytů v ČR 2,39 mil. Kč, letos to bylo o bezmála 400 000 Kč více. 
Celý článek
Některé nové byty 1+kk v Praze již dosahují k 100 000 korun za metr čtvereční
7. 03. 2018
Prahu trápí rekordně malý trh s byty a nedostatečná výstavba. Zatímco v České republice loni vzrostl celkový počet dokončených bytů o 4,6 % na 28 575, v Praze klesl o 4 % na 5 846. Odpovídajícím způsobem se propadl i trh - na konci loňského roku bylo v nabídce pouhých 2 950 nově postavených bytů, ač je kapacita zhruba dvojnásobná. 
Celý článek
Jak se bude letos dařit bankám a stavebním spořitelnám?
28. 02. 2018
Máme k dispozici kompletní lednová čísla, která potvrzují výborný start stavebních spořitelen a velmi slušný výsledek hypotečních bank. Na účely bydlení si lidé v lednu půjčili 21,8 mld. Kč. 
Celý článek
Rozdíly ve službách realitních kancelářích mohou být významné
27. 02. 2018
V České republice existuje mnoho realitních kanceláří, vesměs s podobnou nabídkou služeb. 
Celý článek
Jsou byty opravdu dražší, než před deseti lety?
21. 02. 2018
Plánujete pořízení bytu a váháte, zdali jej koupit nyní, nebo raději ještě počkat? Pokud jste poslední dva roky doufali, že ceny začnou klesat, musíme vás zklamat. Nejnižší ceny za posledních deset let byly v letech 2013 a 2014. Od té doby neustále rostou. 
Celý článek
Hlavní město v minulém roce neobhájilo pozici lídra bytové výstavby
19. 02. 2018
Předpověď budoucího vývoje pražského rezidenčního trhu není vůbec příznivá. 
Celý článek
Nemovitosti na Ostravsku stále zdražují
13. 02. 2018
Ještě na jaře roku 2008 rostly ceny nemovitostí takovým tempem až se zdálo, že je nic nezastaví. O pár měsíců později bylo ovšem vše jinak. Ekonomická recese, jejíž začátek se datuje na září roku 2008, růst cen nemovitostí nejenže zastavila, ale během let 2009-2014 spustila velké zlevňování. 
Celý článek
Zdražování bytů v Praze stále pokračuje
6. 02. 2018
Cenový růst na pražském realitním trhu nepolevuje, spíše naopak. Průměrná cena prodaného bytu vzrostla na 6,4 milionu korun, což znamená meziroční nárůst o 1,5 milionu korun. Na konci roku 2016 totiž dosahovala průměrná cena prodaného byt 4,9 milionu korun. 
Celý článek
Období extrémně levných hypoték je konce
5. 02. 2018
Vysokou poptávku po vlastnickém bydlení zatím nezmrazila strmě rostoucí cena nemovitostí ani přísnější pravidla pro poskytování hypoték. To se však může velmi rychle změnit. 
Celý článek
ČNB dnes nejspíš zvýší sazby. Jak budou reagovat hypotéky?
1. 02. 2018
Podle většiny analytiků dojde již dnes k navýšení základních sazeb ČNB. Pokud by se tak stalo, trh hypoték nezůstane imunní. Po velké vlně zdražování by to byl nejspíše další impulz pro navýšení hypotečních sazeb.Bankovní rada ČNB zítra zasedne a bude krom jiného rozhodovat o případném přenastavení základních úrokových sazeb. 
Celý článek
Velké srovnání. Ve kterých zemích rostou ceny nemovitostí nejrychleji?
31. 01. 2018
Podle nového evropského srovnání cen nemovitostí u nás rostou nejrychleji v celé Evropské unii. O kolik ceny meziročně vzrostly. Jak se vyvíjí ceny v Evropě a kolik platí za bydlení lidé v našich sousedních zemích?Podle nejnovějších dat Eurostatu u nás domy a byty ve 3. čtvrtletí meziročně zdražily o 12,3 %. 
Celý článek
Loni lidé investovali do bydlení rekordní částku. Kolik to bylo?
29. 01. 2018
Známe výsledky bank i stavebních spořitelen za rok 2017. Banky zopakovaly svůj výsledek z roku 2016 a půjčily celkem 225 mld. Kč. Stavební spořitelny si polepšily a rozpůjčovaly dalších téměř 60 miliard korun. 
Celý článek
Poptávka po nových rodinných domech nepolevuje. Nabídek je ovšem nedostatek
24. 01. 2018
Ať už se podíváme na Českou republiku jako celek, nebo projdeme jednotlivé regiony, situace je téměř identická. Nedostatek je nejen developerských projektů rodinných domů, ale také stavebních pozemků pro individuální výstavbu. A pokud už takový projekt najdeme, tak bývá z velké většiny rozprodán. 
Celý článek
Na podání přiznání k dani z nemovitosti zbývá už jen týden
23. 01. 2018
Zatímco na platbu daně z nemovitých věcí je ještě čas, tak přiznání je potřeba odevzdat do konce ledna. Podávat přiznání k dani z nemovitosti nemusí zdaleka každý. Koho se to týká? Jaké kroky podniknout, aby bylo přiznání řádně odevzdáno?Majitel má povinnost platit daň ze svých nemovitých věcí. 
Celý článek
Naznačuje aktuální zdražování nemovitostí realitní bublinu?
22. 01. 2018
V souvislosti s růstem cen se často hovoří o realitní bublině, která musí zákonitě splasknout s následným dramatickým propadem hodnoty nemovitostí. Odborníci ale často upozorňují, že realitní bublina vypadá jinak, příčiny současného zdražování jsou spojeny s omezeními a komplikacemi, jež limitují novou výstavbu. 
Celý článek
Reality Brno: kvůli nedostatku bytů lidé hledají bydlení za městem
18. 01. 2018
V roce 2017 se propadly prodeje nových bytů v Brně o 40 %, podle oficiálních čísel stavitelů se jich prodalo pouze 924. Není to ovšem malým zájmem o nové bydlení, ale tím, že se nestaví a lidé nemají z čeho vybírat. S tím souvisí i růst cen nových brněnských bytů – v roce 2017 zdražily v průměru o 11 %. 
Celý článek
Novela stavebního zákona více nových bytů nepřinese
16. 01. 2018
Česká republika má v celoevropském srovnání nejméně dostupné nové bydlení. V hlavním městě chybí více než 20 tisíc bytů. Novela stavebního zákona, která vešla v platnost 1. ledna 2018, situaci nevyřeší. Zrychlí proces výstavby pouze u menších a jednodušších projektů. 
Celý článek
Přijde letos díky zvyšování úrokových sazeb ochlazení trhu s bydlením?
11. 01. 2018
Řešíte nové bydlení a přemýšlíte, zda s vyřízením hypotečního úvěru počkat, nebo raději vše vyřešit co nejdříve? Podle oslovených odborníků byste dlouho otálet neměli. Doba extrémně nízkých sazeb hypotečních úvěrů je totiž za námi. 
Celý článek
Ceny bytů opět rostou. Na vlastní bydlení dosáhne čím dál míň lidí
9. 01. 2018
Byty oproti loňsku podražily o 370 000 Kč. V průměru se nyní nabízejí za 2,66 mil. Kč. Sazby hypoték navíc meziročně stouply o půl procenta. 
Celý článek
Hypotéky za poslední měsíc zdražily. Kolik si připlatíme?
5. 01. 2018
V prosinci pokračovalo zvyšování hypotečních úrokových sazeb. Devět bank změnilo cenu hypotéky a v drtivé většině případů to bylo směrem vzhůru. 
Celý článek
Ceny nových bytů v Praze vzrostly za uplynulý rok téměř o 15 tisíc korun za metr čtvereční
2. 01. 2018
Nejvíce bytů se poprvé v historii neprodalo v centru hlavního města. V centru města jsou nejen vysoké ceny, ale i složitá situace s územním plánem a povolováním staveb. Byty v pražském centru jsou pro střední třídu finančně nedostupné.Nejvíce rodinných bytů se prodalo v okrajových částech Prahy na takzvaných mezipředměstích. 
Celý článek
Přístup k vlastnímu bydlení se dál zhoršuje. V čem bude rok 2018 jiný?
28. 12. 2017
Průměrná nabídková cena bytů u nás v listopadu vzrostla na 2,64 milionu Kč. Oproti loňsku tento ukazatel vzrostl o 370 000 Kč. 
Celý článek
Hypotéky zdražují. Ve výsledcích to vidět zatím není. ČNB bude jednat o sazbách
21. 12. 2017
Poslední týden před Vánoci je nabitý důležitými daty a událostmi. Známe výsledky hypotečních bank i stavebních spořitelen. Ve čtvrtek navíc bude zasedat ČNB a bude rozhodovat o nastavení úrokových sazeb. Půjdou sazby nahoru?Včera byly zveřejněny listopadové výsledky hypotečních bank. 
Celý článek
Čtyři byty z deseti letos kupují investoři
20. 12. 2017
Podíl investorů na prodejích nových bytů v Praze neustále roste. Zatímco ještě před dvěma roky se na investici prodala zhruba pětina bytů, nyní už je to 40 procent. 
Celý článek
Zavedení EET pro realitní kanceláře se zatím odkládá
15. 12. 2017
Ústavní soud dnes zrušil některé části zákona o EET, stejně tak došlo k dočasnému odložení 3. a 4. etapy elektronické evidence tržeb. Třetí vlna se měla týkat svobodných povolání, dopravy či zemědělství. Ve čtvrté vlně pak měla být řemesla a výroba. Realitní kanceláře spadají do 3. skupiny. 
Celý článek
Předkupní právo se vrací. Co vše se změní?
15. 12. 2017
Nová právní úprava předkupního práva, která vstoupí v platnost 1. ledna 2018, vzbuzuje spoustu otázek a nejasností. Původní občanský zákoník (zákon č. 40/1964 Sb.) dával povinnost spoluvlastníkům v případě převodu podílu na společné movité i nemovité věci uplatnit předkupní právo k tomuto podílu, tj. 
Celý článek
Stavět šetrně se v Česku stává trendem
12. 12. 2017
Končící rok 2017 se nesl ve znamení růstu oboru šetrného stavebnictví. V Česku roste nejen výstavba energeticky úsporných domů a počet certifikovaných objektů, ale společnost se začíná mnohem více zajímat i o kvalitu vnitřního prostředí budov, v nichž trávíme až 90 % svého času. 
Celý článek
Najít pronájem za rozumnou cenu? Téměř nemožné
11. 12. 2017
V posledních dvanácti měsících jsme se často věnovali výraznému zhoršení dostupnosti vlastního bydlení. Přenesení daně z nabytí nemovitosti na kupující, nutnost využití větších vlastních zdrojů při financování pomocí hypotečního úvěru, rostoucí ceny nemovitostí, vzrůstající úrokové sazby úvěrů na bydlení atd. 
Celý článek
Růst sazeb potvrzen. Banky a spořitelny míří k novému rekordu
30. 11. 2017
Banky sice za loňskými výsledky mírně zaostávají, přesto    hodnota v říjnu sjednaných hypoték dosáhla bezmála 18 miliard Kč. Vedle hypoték lidé využívají na investice do vlastního bydlení také úvěry ze stavebního spoření. Spořitelny v říjnu rozpůjčovaly více než 5 miliard. 
Celý článek
Uvažují mileniálové při koupi nemovitosti jinak než jejich rodiče?
28. 11. 2017
Mileniálové, neboli generace Y, je označení pro generaci lidí, kteří dospívali na přelomu 21. století a vyrůstali tak obklopeni digitálními technologiemi. 
Celý článek
Klienti s končící fixací už na lepší sazbu jen tak nedosáhnou
23. 11. 2017
Sazby dál rostou a v některých případech se dostávají na úroveň běžnou před třemi roky. Po dlouhých 7 letech dochází na trhu k obratu a klienti si budou muset o nižší sazbu říct.V následujících měsících očekáváme pokračující nárůst úrokových sazeb hypoték. 
Celý článek
Přetopený byt neprospívá zdraví, životnímu prostředí ani peněžence
22. 11. 2017
V Evropě se v současnosti považuje za optimální teplotu v jednotlivých místnostech 18-20 stupňů. Reálná provozní teplota v českých domácnostech a kancelářích však standardně dosahuje hodnot vyšších než 24 stupňů. Společnost JRD proto upozorňuje na nepříjemné dopady přílišného přetápění. 
Celý článek
Hypoteční sazby výrazně vzrostly. Jaký má na ně vliv ČNB?
21. 11. 2017
Od dosažení úrokového dna uplynulo 12 měsíců. Mezitím sazby u 70% hypoték vzrostly o 4 desetiny procenta a téměř o celé procento u úvěrů do 85 % LTV. Co udělá takový nárůst sazeb s měsíční splátkou hypotéky a jak se v cenách hypoték projeví zvýšení sazeb ČNB?Hypotéky loni v říjnu dosáhly úrokového dna. 
Celý článek
Nové bydlení v mezipředměstí: moderní trend bydlení
16. 11. 2017
Dlouhou dobu existovaly na trhu nových realit pouze dvě možnosti: rodinný dům v satelitním městečku nebo byt v užším či širším centru města. Komplexní bytové projekty budované v posledních letech na okrajích větších měst vytvořily stále rostoucí trend v novém bydlení. 
Celý článek
Byty za méně než 4násobek ročních příjmů? Pouze ve třech krajích
14. 11. 2017
Prudký růst cen bytů zpomalil a spolu se stagnací cen se stabilizovala i úroveň dosažitelnosti vlastního bydlení. Průměrnou českou domácnost nyní stojí pořízení bytu zhruba 5–6 ti násobek čistého příjmu, a pokud se rozhodne koupi financovat hypotékou, splátka spolkne necelých 40 % měsíčního rozpočtu. 
Celý článek
Poptávka před zvýšením úrokových sazeb opět zvedá ceny nemovitostí
13. 11. 2017
O vývoji cen nemovitostí by již napsáno mnohé. Po roce 2008 začaly ceny klesat, v roce 2014 se dostaly po pomyslné cenové dno, a pak začaly ceny opět růst. Vzestup ovšem nepřestal ani po zavedení nových opatření ze strany ČNB, jež donutily kupující disponovat vyššími vlastními zdroji. 
Celý článek
Nejžádanější novostavbou je letos byt 2+kk
8. 11. 2017
Nejžádanějším bytem letošního roku je dvoupokojový 2+kk, pokud jde o lokalitu, tak výrazně vede Praha 9. Průměrná plocha bytů prodaných v prvním pololetí letošního roku je 67 metrů čtverečních. Zájemce o nový byt v Praze průměrně zaplatil 5,37 milionu korun, což odpovídá ceně 74 511 korun za metr čtvereční. 
Celý článek
Byt na investici – díl čtvrtý: Možnosti financování
6. 11. 2017
V minulých třech vydání našeho seriálu zaměřeného na investory do nemovitostí jsme se věnovali výběru správné lokality, ideální velikosti a návratnosti. 
Celý článek
Jak postupovat při koupi staršího bytu
1. 11. 2017
Koupit starší byt může mít jednoznačné výhody – starší byty nalezneme i v centru, kde není nová zástavba možná, a v ceně nemovitosti – starší bývá výrazně levnější než byt v nové zástavbě, a to až o miliony korun. 
Celý článek
Nízkoenergetické domy jsou moderním trendem
30. 10. 2017
Nízkoenergetické domy jsou nejen populární z hlediska zákazníků, ale také z hlediska požadavků legislativy. Moderním trendem je neplýtvat zdroji naší planety a ušetřit náklady, což se samozřejmě týká i bydlení. 
Celý článek
Prodeje nových bytů v Praze zpomalují
25. 10. 2017
Prodeje nových bytů v Praze letos v porovnání s loňským rekordním rokem mírně klesly. Ve třetím čtvrtletí developeři prodali celkem 1253 nových bytů, což je v porovnání s předchozím čtvrtletím pokles o 21,6 procenta. Meziročně jde o pokles o 13,4 procenta. 
Celý článek
Hypoték se sjednává méně. Proč?
24. 10. 2017
Bankám se ve financování bydlení daří. Od začátku roku na hypotékách rozpůjčovaly 168 miliard korun, což je o 8 miliard více než loni. Došlo však ke změně trendu a v posledním čtvrtletí produkce hypoték zaostává za loňskými výsledky. Co je příčinou?Banky v 3. čtvrtletí poskytly 23 957 ks hypoték a objem činil 49,7 mld. Kč. 
Celý článek
Jak postupovat při koupi rodinného domu
23. 10. 2017
Koupě rodinného domu je zásadní životní událostí. Dům je vhodný pro vícečlenné rodiny s větším nárokem na prostor a intimitu. 
Celý článek
Banky a spořitelny letos rozpůjčují na bydlení okolo 280 miliard korun
20. 10. 2017
Bankám i stavebním spořitelnám se v letošním roce nebývale daří. 
Celý článek
V Brně je nedostatek volných nových bytů, 1+kk vykupují investoři
18. 10. 2017
V letošním třetím čtvrtletí se v Brně prodalo 239 bytů v novostavbách, proti stejnému období loňského roku je to 8% pokles prodejů. Stojí za ním především nedostatek nových bytů, který zároveň zvyšuje jejich ceny. Překvapivě nejvíce se ve třetím čtvrtletí prodávaly byty 1+kk. Ty lidé kupují především jako investice. 
Celý článek
Preference žen a můžu se při výběru bytu liší
17. 10. 2017
Koupě bytu už dávno není jen starostí mužů. Ženy se v interiéru rády realizují a vlastnímu bytu proto dávají přednost před nájmem stále častěji. Na rozdíl od mužů se ženy častěji rozhodují podle vybavenosti okolí. 
Celý článek
Staré obchody lákají k rekonstrukci
16. 10. 2017
V dřívějších letech se téměř každá obec mohla pochlubit vlastním smíšeným zbožím. Řada prodejen se v posledních letech uzavírá. Prodejní řetězce ukončují svou činnost a budovy obchodů jsou nabízeny k prodeji. 
Celý článek
Ceny bytů jsou jako na houpačce
12. 10. 2017
Nabídkové ceny bytů od letošního května oscilují mezi 2,5 a 2,6 miliony Kč. 
Celý článek
Jak postupovat při koupi nového bytu
10. 10. 2017
Pokud uvažujete o koupi nového bytu, v ideálním případě by měl proces začít ještě předtím, než je byt hotový. 
Celý článek
V Ostravě je nedostatek bytů k pronájmu. Schází zejména malé byty
9. 10. 2017
Vzhledem k nízkým sazbám hypotečních úvěrů by se dalo předpokládat, že bude mnoho lidí raději volit vlastní nikoli nájemní bydlení. Jenže opak je pravdou. Poptávka po nájemních bytech je stále na vzestupu. A Ostrava není výjimkou. Stejně jako v ostatních městech, i v Ostravě je největší poptávka po malých bytech 1+1 a 2+1. 
Celý článek
ČNB sazby neměnila. Hypotéky se prodávají okolo 2 procent
5. 10. 2017
Průměrná nabídková sazba hypoték vzrostla v září na 2,20 %, vyplývá z aktuálních dat společnosti Golem finance.  Oproti loňskému roku se nyní hypotéky prodávají o 3 desetiny dráž. 
Celý článek
Jak postupovat při koupi stavebního pozemku
4. 10. 2017
Zvažujete možnost postavit si vlastní dům nebo investovat do stavební parcely? Při koupi pozemku je nutné posoudit několik zásadních parametrů a počítat s tím, že důkladná kontrola všech okolností pro zabere nemálo času. 
Celý článek
Pro peníze na bydlení si chodí méně lidí, ale půjčují si víc
2. 10. 2017
Do bank a stavebních spořitelen si pro peníze na bydlení chodí méně lidí než loni, ale sumy, které se z nich nosí, jsou znatelně vyšší. Na hypotékách a úvěrech ze stavebního spoření se zatím rozpůjčovalo přes 190 miliard korun. 
Celý článek
Ve Zlíně je nedostatek bytů. Kupující si musí připlatit
29. 09. 2017
Silná poptávka po vlastním bydlení se nevyhnula ani Zlínskému kraji. Mnoho lidí, kteří před pár lety uvažovali o pořízení vlastního bydlení a neučinili tak, nyní pravděpodobně litují. 
Celý článek
Ceny bytů jsou zpět na květnových maximech
26. 09. 2017
Hypoteční sazby i ceny bytů po letní pauze opět mírně rostou. Zatímco loni česká domácnost vynaložila na splátku hypotéky 33 % svých příjmů, letos v srpnu už to bylo bezmála 40 %. Byty se nyní v průměru nabízejí za 2,6 mil. Kč.Průměrná nabídková cena bytů v srpnu vzrostla z červencových 2,59 na 2,6 mil. Kč. 
Celý článek
V Praze se za tři měsíce prodaly byty za 10 mld. Kč
25. 09. 2017
Boom na pražském realitním trhu nepolevuje, spíše naopak. Ve druhém letošním čtvrtletí prodali developeři 1598 nových bytů v celkové hodnotě dosahující deset miliard korun (9,88 miliardy korun). Průměrná cena prodaného bytu vzrostla na 6,18 milionu korun, zatímco ještě na konci loňského roku dosahovala 4,9 milionu korun. 
Celý článek
Byt na investici – díl třetí: Návratnost investice
19. 09. 2017
V prvních dvou dílech našeho seriálu zaměřeného na investice do nemovitostí jsme se věnovali tomu, jak vybrat ideální lokalitu a velikost bytu určeného k následnému pronájmu a zdali je výhodnější novostavba nebo starší nemovitost. 
Celý článek
Daň z nabytých nemovitostí se bude vypočítávat bez DPH
18. 09. 2017
Finanční správa oznámila, že začne respektovat výroky Nejvyššího správního soudu a změní výpočet odvodu daně z nabitých nemovitostí. 
Celý článek
Růst cen nemovitostí výrazně ovlivňují úrokové sazby hypotečních úvěrů
13. 09. 2017
Česká republika patří k zemím, jejíž obyvatelé preferují vlastní bydlení na úkor nájemního. Zejména mladé rodiny s dětmi volí raději bydlení ve vlastním. A právě vysoká poptávka po vlastním bydlení stojí za aktuálním růstem cen, který trvá již od roku 2014. 
Celý článek
Byt na investici – díl druhý: Novostavba nebo starší nemovitost?
12. 09. 2017
S rostoucími cenami nemovitostí si mnozí pokládají otázku, zdali nemít kromě nemovitosti, ve které bydlí, také další určenou třeba k pronájmu. Jenže mnoho lidí při výběru takové nemovitosti často chybuje a místo vytouženého pasivního příjmu, přichází spíše starosti. 
Celý článek
Co vybrat: pronájem, nebo hypotéku?
11. 09. 2017
Mít kde bydlet je základ. Každý člověk svou situaci řeší jinak. Pokud nemáte štěstí a o bydlení se vám nepostaraly předchozí generace, musíte si ho zajistit sami buď v pronájmu, nebo formou hypotéčního úvěru. 
Celý článek
V Praze dochází cenově dostupné novostavby
7. 09. 2017
Nové byty v Praze se stávají pro většinu domácností nedostupným zbožím. Nejenže se počet dostupných bytů v posledních dvou letech propadl na polovinu. Ty zbývající v cenících developerů jsou velmi drahé. Dle dat společnosti Ekospol je nyní v Praze v nabídce pouhých 567 dostupných bytů pod čtyři miliony korun. 
Celý článek
Byt na investici - díl první: Ideální lokalita a velikost
5. 09. 2017
S rostoucími cenami bytů a rodinných domů si mnozí pokládají otázku, zdali nemít kromě nemovitosti na vlastní bydlení také nějakou další, určenou třeba k pronájmu. Jenže mnoho lidí při výběru takové nemovitosti často chybuje a místo vytouženého pasivního příjmu, přichází spíše starosti. 
Celý článek
Podaří se bankám a stavebním spořitelnám překonat loňský rekord?
1. 09. 2017
Banky v červenci poskytly 7213 hypotečních úvěrů v celkovém objemu 14,578 mld. Kč. Stavební spořitelny přidaly za červenec dalších 4,017 mld. Kč. Celková suma peněz rozpůjčovaných na bydlení v červenci vystoupala na 18,5 miliardy korun. 
Celý článek
Dva měsíce po sobě bankám klesají objemy hypoték. Proč?
29. 08. 2017
Od roku 2015 průměrná výše úvěru rostla mezi jednotlivými roky řádově o desítky tisíc korun a byla jedním z hlavních motorů růstu celkové produkce hypotečních úvěrů. V červenci se tento růst zastavil a objemy hypoték již podruhé za sebou meziročně klesly. V uplynulých 2,5 letech neobvyklá situace. 
Celý článek
ČNB nebude více zasahovat do hypoték. Novela zákona neprošla sněmovnou
25. 08. 2017
O plánech dalších regulací hypoték jsme informovali již zkraje letošního roku. Vláda totiž schválila ministerský návrh zákona o ČNB, díky kterému by Česká národní banka (ČNB) měla získat zákonnou pravomoc určovat bankám horní limity toho, kolik mohou klientům půjčovat. Nyní se ovšem vše vrací na začátek. 
Celý článek
Do půl roku mohou být vyprodány všechny dosud volné byty v novostavbách
23. 08. 2017
Zájem o vlastnické bydlení v hlavním městě vloni rekordně rostl. Z analýzy realitní kanceláře Lexxus však vyplývá, že poptávku po koupi nemovitosti brzy utlumí pokračující nárůst cen, zpřísňování pravidel hypotečního financování a také malá nabídka nových bytů v developerských projektech. 
Celý článek
Koupě bytu na investici se přestává ve velkých městech vyplácet
18. 08. 2017
Úrokové sazby na spořících účtech jsou téměř na nule, akciím nerozumí úplně každý a spekulativní obchody nevyhovují všem. Mnoho lidí si tedy pokládá otázku, kam investovat. Jednou z možností je koupě nemovitosti. 
Celý článek
Dostupnost vlastního bydlení se zhoršuje. Hlavně díky vyšším cenám nemovitostí
15. 08. 2017
Ceny bytů po červnové korekci opět rostou.  V meziročním srovnání jsou nyní o 20 procent výše, což v korunovém vyjádření znamená nárůst o 430 000 Kč. Aby si mohla průměrná česká domácnost pořídit byt v ceně 2,6 mil. 
Celý článek
Peníze zdražují. Hypotéky zlevňují. Tady něco nehraje
9. 08. 2017
Bankovní rada ČNB zvedla minulý týden 2týdenní repo sazbu z 0,05 % na 0,25 %. Trh chápe nárůst sazeb jako bod zlomu oznamující konec levných peněz a očekává se, že budou růst i úrokové sazby hypoték. 
Celý článek
Nekupujete nemovitost i s nechtěnými spolubydlícími?
8. 08. 2017
Naše stavby, ať už si to přejeme nebo ne, vyrůstají v přírodě. Ta tu byla dříve než lidé. Velká část živočišných druhů, s jejichž přítomností se musíme vypořádat, žila na místě, které jsme si vybrali pro stavbu domů, dávno před naším nastěhováním. 
Celý článek
Poptávka po nemovitostech nepolevuje ani v létě. Ceny i nadále rostou
7. 08. 2017
Ukončení 100procentních hypoték, snížení LTV, postupné zvyšování úrokových sazeb hypotečních úvěrů. Nic z toho se zatím nepodepsalo na zastavení růstu cen nemovitostí.  Pokud se nic nezmění, tak je pouze otázkou času, kdy se ceny dostanou na hodnoty ze září 2008, tj. z období před vypuknutím ekonomické recese. 
Celý článek
Zvýší ČNB zítra své sazby? A co to udělá se sazbami hypoték?
2. 08. 2017
Bankovní radu ČNB čeká zítra hlasování o úrokových sazbách a podle některých analytiků by již tento čtvrtek mohlo dojít k rozhodnutí o jejich navýšení. Jak by se tato změna promítla v sazbách hypoték a mají vůbec sazby ČNB sílu ovlivnit výši úrokových sazeb hypoték?Nastavení sazeb ČNB ovlivňuje sazby hypoték nepřímo. 
Celý článek
Prodeje nových bytů v Praze ve 2. čtvrtletí mírně vzrostly
1. 08. 2017
Prodeje nových bytů v Praze po mírném propadu na začátku roku ve druhém čtvrtletí opět rostly. Developeři od dubna do konce června prodali celkem 1598 nových bytů, což je v porovnání s předchozím čtvrtletím nárůst o 12 procent. Meziročně však prodeje stále klesají, konkrétně o 20 procent. 
Celý článek
Překonají již letos ceny bytů hodnoty z předkrizového období?
26. 07. 2017
Trh s nemovitostmi je čím dál rychlejší. Ještě před třemi lety obchod s nemovitostmi stagnoval. To, co ovšem způsobily padající sazby hypotečních úvěrů a pozitivní nálada ve společnosti v období od roku 2014 do současnosti, lze přirovnat možná jen k situaci, kdy jsme vstupovali do Evropské unie. 
Celý článek
Chce koupit nemovitost u moře? Zkuste Chorvatsko
24. 07. 2017
Chorvatsko je pro řadu Čechů stále destinací číslo jedna. Zájem o Jadran narůstá nejen u cestovních kanceláří, ale i u těch realitních. Tisíce klientů z České republiky koupili nebo se chystají koupit nemovitosti pro rekreaci či investice do letních bytů nebo domů na chorvatském pobřeží. 
Celý článek
Regulace má za důsledek unifikaci hypoték
19. 07. 2017
Před tím, než centrální banka začala skrze svá doporučení regulovat limity poskytovaných hypoték, zásadními milníky byly hranice 70, 85 a 100 % a banky mohly využívat vstřícnější pásmování jako jednu z konkurenčních výhod. 
Celý článek
Z brněnského trhu mizí dostupné byty a na ty drahé dochází lidem peníze
17. 07. 2017
V letošním prvním pololetí se propadly prodeje nových bytů v Brně. Zájem o bydlení lidé stále mají, ale byty skoro došly. 
Celý článek
Růst cen bytů se po 9 měsících zastavil
11. 07. 2017
Ceny nemovitostí s menšími přestávkami rostou od roku 2012. Ovšem tempo růstu v posledních měsících vyráželo dech. Od začátku roku průměrná cena bytu vzrostla o více než 300 000 Kč. V červnu však došlo k drobné cenové korekci. 
Celý článek
Poptávka po orné půdě zvedá její ceny. Slovácko není výjimkou
7. 07. 2017
Slovácko je kraj slunce a folkloru, kde jedna slavnost střídá druhou, typický lidovou písní, kroji, tancem a tradičními řemesly. Jižní cíp Moravy je znám jako malebný svět plný lužních lesů, ale také vinic. 
Celý článek
Ceny nových bytů v Praze stále rostou, za čtvrt roku zdražily o čtvrt milionu
29. 06. 2017
Nový byt a rodinné auto k tomu si mohl ještě na konci loňského roku koupit zájemce o vlastní bydlení v Praze. O čtvrt roku později už musí vozidlo oželet. Ceny bytů totiž pokračují v růstu, když za tři měsíce zdražil průměrný nový byt v hlavním městě o čtvrt milionu korun. Nově tak nyní stojí už 6,15 milionu korun. 
Celý článek
Jak velkou část příjmů dávají Češi na splátku hypotéky?
28. 06. 2017
Navzdory růstu příjmů českých domácností, vlastnické bydlení je pro Čechy stále méně dostupné a zdražuje. 
Celý článek
Hypotéky dál přepisují rekordy. Zpřísněné regulaci navzdory
27. 06. 2017
ČNB se je snaží krotit růst hypoték a zprostředkovaně skrze utažení úvěrových kohoutů i růst cen nemovitostí. Její intervence však zatím mají paradoxně přesně opačný dopad. Hypotéky dál lámou rekordy.Tuzemské banky poskytly v květnu hypotéky za 21,2 miliardy Kč. 
Celý článek
Nejžádanější lokalitou na Ostravsku je Poruba
26. 06. 2017
Trend, že poptávka převyšuje nabídku, a to ve všech kategoriích, ať už se jedná o domy, byty, pozemky či rekreační nemovitosti, se týká také Moravskoslezského kraje. Realitní makléři mohou mít při prodeji i několik vážných zájemců najednou. 
Celý článek
ČNB reguluje výši hypoték. Kolik mohou banky půjčovat v zahraničí?
21. 06. 2017
ČNB rozšířila svá doporučení ohledně poskytování hypoték. Kromě hodnoty nemovitosti bude nyní ještě více záležet na tom, jaké mají žadatelé příjmy a jak velké jsou jejich splátky ostatních půjček a úvěrů. 
Celý článek
Dvoupokojové byty zdražily za rok téměř o třetinu. Budou ceny růst i nadále?
19. 06. 2017
Trendy na realitním trhu lze nejlépe pozorovat v segmentu bytů. Byty jsou totiž nejcitlivější na vývoj aktuální poptávky. Rodinné domy i pozemky svoji hodnotu získávají nebo ztrácí jen velmi pozvolna. Byty si naopak dokáží připsat i několik procent během jediného měsíce. 
Celý článek
Najít rodinný dům v okolí Brna je velmi obtížné
13. 06. 2017
Za hranicemi Brna je o bydlení velký zájem hned z několika důvodů. Lidé zde nacházejí potřebný klid, a zároveň je to blízko ke všem nutným službám – jsou tu obchody, školky, základní i střední školy, lékaři. Do centra Brna se přitom dostanete do několika minut. V regionu je čisté prostředí, mnoho hřišť a parků, možnosti pro venkovní aktivity. 
Celý článek
Zlínský trh s realitami je na vrcholu, poptávka převyšuje nabídku
12. 06. 2017
Zlín patří mezi menší krajská města, má pouze necelých 75 000 obyvatel, a stejně jako v celém Zlínském kraji v něm dochází k pozvolnému odlivu počtu obyvatel. Svou polohou při hranici republiky je v nevýhodě oproti ostatním. Rovněž průměrná mzda byla v loňském roce 24 342 korun, což je o pět tisíc méně, než je celorepublikový průměr. 
Celý článek
Emoce při prodeji nemovitosti mohou zkazit nejen cenu
8. 06. 2017
Málokterá oblast lidského konání je tolik svázaná s emocemi jako bydlení. Nemovitost, kterou kupujeme, se nám musí líbit, což je nejen záležitost vkusu a praktických potřeb, ale i těžko specifikovatelného citového pohnutí. Dalšími emocemi jsou hlubší citové vazby, které k nemovitosti máme nebo je časem navážeme. 
Celý článek
Banky kupují peníze levněji. Zlevní hypotéky?
6. 06. 2017
Zatímco úrokové sazby hypoték do 80 % LTV prakticky stojí na místě, u hypoték nad 80 % LTV letí sazby nahoru. 
Celý článek
Kupujete byt? Chtějte vědět, kdo a jak se stará o společné prostory
5. 06. 2017
Vlastnit nemovitost neznamená jen bydlet, ale v případě bytů také věnovat se úklidu společných prostor a provozu celé nemovitosti. O společné prostory podle typu vlastnictví nemovitosti pečuje bytové družstvo, společenství vlastníků, soukromý majitel nebo právní osoba. 
Celý článek
Chcete žít na zámku? Památky mají netušený potenciál
2. 06. 2017
Nabídka památkově chráněných objektů je poměrně obsáhlá. Poskytuje řadu možností, jak dát prostor vlastní představivosti. Jestliže máte dostatečné finanční zázemí, můžete pořídit netradiční nemovitost jako bývalou synagogu, klášter, renesanční tvrz, barokní zámek nebo továrníkovu vilu. 
Celý článek
Hypotéka nebo kombinace hypotéky a stavebního spoření? Co vychází lépe?
31. 05. 2017
Přísná regulace maximálních LTV a kvóty na úvěry od 80 - 90 % LTV přinášejí zdražování těchto typů hypoték.  Klient má pak zpravidla na výběr ze dvou možností. Buď svůj záměr financovat kompletně hypotékou, nebo si pomoci úvěrem ze stavebního spoření. 
Celý článek
O dvoupokojové byty je stále velký zájem, jejich nedostatek však nahrává i těm větším
29. 05. 2017
Zájemci o nové bydlení stále upřednostňují byty s dispozicí 2+kk, které se už několik let drží na čele nejprodávanějších dispozic. Přesně třetina všech bytů prodaných v letošním prvním čtvrtletí měla dva pokoje, vyplývá z průzkumu společnosti Ekospol. Těsně následují třípokojové byty 3+kk (31 procent), jejichž podíl o něco vzrostl. 
Celý článek
Zájem o luxusní nemovitosti ve světě slábne, poptávka v České republice je stále vysoká
26. 05. 2017
Na pražském rezidenčním trhu přetrvává vysoká poptávka po bytech nebo vilách v luxusním segmentu. 
Celý článek
Realitní zákon: Stihne se ještě letos? Je to v plánu
24. 05. 2017
Češi kupují malé byty na investici. Žít ale chtějí v mnohem větších
19. 05. 2017
Nároky na rozlohu bytů, ve kterých si Češi představují život, rostou. Podle průzkumu chtějí nejčastěji bydlet ve čtyřpokojovém bytě o rozloze kolem sto metrů čtverečních. Podle odhadů byl v loňském roce každý čtvrtý byt prodán jako investiční. 
Celý článek
Při koupi bytu řešte i společné a úložné prostory
17. 05. 2017
Při nákupu nemovitosti je třeba si uvědomit, že byt netvoří jen jeho samotná výměra. Patří k němu i společné prostory, jež budete užívat. A to nejen ty úložné, které zprvu řeší jen málokdo. Garáž a parkovací stání jsou samostatnou kapitolou. 
Celý článek
Trendy dneška: Lidé se stěhují zpátky do měst
15. 05. 2017
Při nákupu nemovitosti rozhodují dva stěžejní faktory: lokalita a cena. Mnoho těch, kteří si postavili rodinné domy deset či dvacet kilometrů za městem, dnes zjišťuje, že jim dojíždění příliš nevyhovuje. Nejviditelnější je to u rodin s dětmi. Své domy prodávají a pořizují si ve městě větší byty s velkou terasou. 
Celý článek
Nemovitosti, které se hýbou, jsou levné a nenáročné
12. 05. 2017
V nabídce realitních kanceláří se čas od času objeví i objekty, pro které zařazení do kategorie nemovitosti je do jisté míry protimluv. Z vlastní podstaty je totiž nemovitost imobilní – tedy nehybná. 
Celý článek
Při prodeji restaurace je klíčová lokalita a návratnost do 10 let
10. 05. 2017
Komerční nemovitosti mají svým provozovatelům v prvé řadě sloužit jako prostředek rozvoje podnikání a tvorby zisku. Jednou z možných oblastí investic jsou ty, které pokrývají základní lidské potřeby – spánku a potravy, už mnoho století. 
Celý článek
Některé hypotéky se vlivem ČNB stávají nedostatkovým zbožím a zdražují
9. 05. 2017
Limity LTV, které bankám nastavila ČNB, zdaleka neodpovídají poptávce. Zájem o úvěry, kterými klienti mohou uhradit více než 80 % ceny nemovitosti vysoce převyšuje stanovenou kvótu a tyto úvěry se začínají stávat nedostatkovým zbožím. 
Celý článek
Ceny nemovitostí rostou i v letošním roce. Nejvíce zdražily malé byty
4. 05. 2017
O tom, že ceny nemovitostí zdražují, se píše v novinových článcích již čtvrtý rok v řadě. Stejně tak se ale můžeme v médiích dočíst, že dříve nebo později se může růst zastavit. Zatím tomu ale nic nenasvědčuje. 
Celý článek
Vláda podala demisi. Pro trh s realitami je to dobrá zpráva. Proč?
3. 05. 2017
Na první pohled se to možná nezdá, ale to že se Bohuslav Sobotka rozhodl potopit vládu, je z pohledu realitního trhu dobrá zpráva. Proč? Protože jde na prvním místě o peníze. A bez nich, by se trh s bydlením zhroutil. 
Celý článek
V Brně docházejí nové byty. Prodeje klesají, ceny rostou
2. 05. 2017
Češi se kvůli rodině stěhují více než kvůli práci
27. 04. 2017
Češi se nejčastěji stěhují kvůli rodině a nejméně často kvůli práci. Neradi také opouštějí místo svého rodiště, podle údajů Českého statistického úřadu tvoří rodáci v průměru polovinu obyvatel všech obcí. Pokud už se rozhodnou místo svého narození opustit, míří nejčastěji do Prahy, kde je největší meziroční přírůstek obyvatel v České republice. 
Celý článek
Menší, nebo větší byty? Jak jsou na tom novostavby v Olomouci
25. 04. 2017
V samotném centru města lidé bydlí primárně v bytech. Asi nikdo z nás by nechtěl trvale žít v domě, kde jsou pouze malometrážní byty, protože čím více nájemníků, tím větší provozní ruch. Pro každého developera znamenají však nemovitosti menších výměr vyšší výnos. 
Celý článek
Koupím byt. Značka: zaplatím vaše dluhy
24. 04. 2017
Na inzertních webech, facebookových skupinkách nebo v podobě letáků se v různých lokalitách objevují inzeráty, který slibují možnost, jak se zdánlivě snadno zbavit dluhů – prodejte svůj byt, zaplaťte tím dluhy, ale zároveň v bytě zůstaňte bydlet jako nájemník. 
Celý článek
Řešíte bydlení? Parkovací místo je dnes nezbytné
21. 04. 2017
Zájemci o novou nemovitost často uvažují v prvé řadě o věcech spojených s vlastním bydlením – jakou má rozlohu obytná plocha, kolik místností, jaká je cena... Málokdy přemýšlejí o ostatních okolnostech, které se budou týkat komfortu užívání, jako je například parkování. 
Celý článek
Současný vývoj realitního trhu zvýší zájem o pronájmy. Jejich cena by měla růst
19. 04. 2017
Podle realitních odborníků čeká pražský rezidenční trh postupné ochlazení v důsledku změn v pravidlech hypotečního financování, klesající nabídky nových bytů v developerských projektech a prudkého růstu cen. 
Celý článek
Jaká je průměrná provize makléřů? Porovnali jsme regiony
18. 04. 2017
Se stoupající cenou nemovitostí na našem realitním trhu stoupá také výše provizí realitních makléřů. Nejvíce je to patrné v Praze, kde provize za poslední dva roky stoupla až o polovinu. Trh nemovitostí se nachází ve stavu, kdy poptávka výrazně převyšuje nabídku, to se podepisuje na cenách. 
Celý článek
Koupit nový dům, nebo raději opravit starý?
12. 04. 2017
Spousta lidí touží po vlastním bydlení a mnozí z nich mají dilema – koupit nový dům, nebo opravit starý? Pořízení nového domu nebo bytu může být zdánlivě příliš velkou investicí, a tak přichází do úvahy koupě levnějšího staršího domu k rekonstrukci. Prodejní cena bude nižší. 
Celý článek
Hypotéky už koupi bytu nezlevní
11. 04. 2017
Vlastní bydlení je stále méně dostupnější, ukazují čerstvá data Golem Finance a portálu RealityČechy.cz. K růstu cen nemovitostí se totiž přidaly i zdražující hypotéky. 
Celý článek
Nájemné komerčních prostor v Brně opět poroste
10. 04. 2017
Loňský rok představoval pro brněnský realitní trh produktivitu v podobě investic do nemovitostí. Navíc vzrostl zájem o pronájmy komerčních realit jako jsou např. obchodní plochy v centru města. 
Celý článek
Prodeje nových bytů v Praze klesají
6. 04. 2017
Trh s novým bydlením v Praze zahájil letošní rok ve znamení útlumu. Developeři prodali během prvních tří měsíců roku 2017 celkem 1429 nových bytů, což je meziročně o 11,65 procenta méně. Celých 900 prodaných bytů připadá na jedenáctku největších firem. 
Celý článek
ČNB ovlivňuje ceny hypoték. Kam se sazby budou ubírat v příštích měsících?
5. 04. 2017
Od 1. dubna banky nemohou poskytovat hypotéky nad 90 % zástavní hodnoty nemovitosti (LTV). 
Celý článek
Kupujete nemovitost? Nezapomeňte na garáž
3. 04. 2017
Uvažujete o koupi nemovitosti a máte auto, vozík, nábytek po stěhování, který potřebujete uložit, nebo se chcete někam zašít s kapelou? Pak se nejspíše budete zajímat o menší nebytový prostor, kterým je garáž. 
Celý článek
Nízká nabídka, vysoká poptávka. Tak dnes vypadá brněnský trh s nemovitostmi
31. 03. 2017
Nejen Praha nebo Olomouc, ale i Brno má své specifikum co se realitního světa týče. Vzhledem k enormnímu zájmu ze strany kupujících a kvůli tomu, že se nestačí doplňovat požadavky klientů, vzrostly ceny bytů plošně ve všech částech Brna. 
Celý článek
Investice do bytů k pronájmu Čechy stále láká, důležitý je výběr správných nájemníků
29. 03. 2017
Investici do nemovitostí považují Češi v současné době za jeden z nejlepších způsobů, jak zhodnotit své finance. Díky nízkým úrokům hypotečních úvěrů si vlastní bydlení v minulém roce mohlo dovolit čím dál více lidí, s rozvojem služeb sdíleného bydlení vzrostla i poptávka po bytech určených ke krátkodobému nebo dlouhodobému pronájmu. 
Celý článek
Hypotéky dál posunují hranice možného
27. 03. 2017
Banky za první dva měsíce poskytly hypotéky za 36,5 miliardy korun, což je o 9 miliard více než loni. Jaké jsou důvody velmi rychlého růstu a jak dlouho může takové tempo vydržet?Banky v únoru poskytly 9 413 hypotečních úvěrů (y/y +21 %) v celkovém objemu 18,95 mld. Kč (y/y +29,7 %). 
Celý článek
Jak vybrat bydlení pro seniory
24. 03. 2017
S odchodem do důchodu nastanou pro člověka změny nejen finanční, ale i zdravotní. Každý by byl rád aktivní mnoho let a chtěl by, aby jeho standard bydlení zůstal stejný. 
Celý článek
Na co si dát pozor při koupi chaty?
22. 03. 2017
Chaty či chalupy nabízejí majitelům klid, přírodu či místo pro grilování s přáteli. Pokud uvažujete o koupi rekreačního objektu, nezapomeňte na několik bodů, které jsou při výběru důležité. 
Celý článek
Stavební spořitelny půjčují čím dál víc
21. 03. 2017
Stavební spořitelnám se daří. V lednu i v únoru překonaly loňské výsledky. 
Celý článek
V Brně se žije lépe než v Praze. Jak je to ale s nájmy?
20. 03. 2017
Ve srovnání s Prahou je Brno klidnější, přehlednější a náklady na jídlo jsou nižší. I díky tomu se umístilo právě Brno na první příčce žebříčku světově uznávaného serveru Numbeo.com, a to co se kvality života v České republice týče. 
Celý článek
ČNB začala licencovat úvěrové zprostředkovatele. Prověřit si je můžete on-line
16. 03. 2017
Úvěry už konečně nemůže dělat každý. Kdo chce zprostředkovávat úvěry, musí projít registrací u ČNB a splnit nová pravidla vyplývající z nového zákona o spotřebitelském úvěru. Jak si zprostředkovatele ověřit a pomohou nová pravidla pročistit trh?Donedávna mohl úvěry zprostředkovávat téměř kdokoliv. 
Celý článek
Prodáváte nemovitost? Pozor na "Koupím byt v této lokalitě"
15. 03. 2017
Česká republika je malý rybník pro tolik realitních makléřů, kteří zde působí. Není proto divu, že rivalita mezi nimi roste a ti, co nemají klientům doopravdy co nabídnout, jednoduše klamou a podvádí. Nebo se o to alespoň pokouší. Jednou z rozšířených variant je prostý lístek vhozený do poštovní schránky. 
Celý článek
Dobrá adresa symbolizuje bohatství a úspěch
13. 03. 2017
Pracovníci Českého statistického úřadu provedli výzkum, jenž potvrdil, že v Praze vznikají bohatší a chudší části města. To způsobuje hned několik faktorů, mezi které se řadí např. umístění sídel renomovaných společností, sociální vybavenost jednotlivých čtvrtí nebo kvalita bydlení. 
Celý článek

Realitní zpravodajství


14.12.2018

Stavební pozemky. Investice, která se dlouhodobě vyplatí


i se nad tímto sdělením, zjistíme, že z pohledu dlouhodobých investic se jeví koupě pozemků za účelem dalšího prodeje

Celý článek

11.12.2018

Apartmány na horách či u moře. Relaxace i investice


Není to až zas tak dávno, kdy byla koupě nemovitosti v zahraničí pro našince pouhým snem. Doba se mění a s ní i úvahy nad

Celý článek

08.12.2018

5 nejčastějších chyb při prodeji nemovitosti


Pokud se někdo rozhoduje pro prodej nemovitosti, tak ji většinou plánuje prodat za nejvyšší cenu, současně by byl zajisté

Celý článek

03.12.2018

Byty v ČR nadále zdražují. Co může otočit vývoj cen opačným směrem?


Mohlo by se zdát, že se nová pravidla České národní banky, zpřísňující přístup k externímu financování bydlení,

Celý článek

Realitní kancelář


Realitní kancelář byla založena v roce 1991, nejdříve byla součástí velkomeziříčské stavební firmy. Od roku 2001 je realitní kancelář Reality Vysočina samostatným a stabilním subjektem na realitním trhu, s působením na Moravě a dominantním postavením na Vysočině.

Zkušený realitní makléř musí být současně právníkem, psychologem, stavařem, ekonomem, manažerem, daňovým poradcem a samozřejmě dobrým obchodníkem. Při každém převodu nemovitých věcí je třeba řešit celou řadu odborných problémů tak, aby z nich později nevznikly soudní spory, daňové nedoplatky nebo neplatné převody.

Za více jak dvacet let našeho působení na realitním trhu tak můžeme tvrdit, že za naší prací stojí stovky spokojených klientů.